1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, czas przyjścia Pana jest już bliski. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Św. – „Roraty” – 8.00. „Nowenna przed Bożym Narodzeniem” o godzinie 7.40. Zapraszamy. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca – zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego – do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Wigilia Bożego Narodzenia to dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana w Boże Narodzenie. Dzień Rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech będą to spotkania życzliwości i dobroci wyrażonej podczas wspólnego łamania się opłatkiem, jeżeli trzeba to przeproszenia i przebaczenia. Niech będą to spotkania ubogacone serdecznymi rozmowami, modlitwą i śpiewem kolęd. Zapraszajmy do wspólnoty stołu szczególnie ludzi samotnych. Niech nikt z naszych sąsiadów nie pozostanie osamotniony. Pasterka będzie sprawowana o północy w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej, poprzedzona Nowenną Przed Bożym Narodzeniem o godzinie 23.30. W środę – 25.12 – pozostałe Msze Święte będą sprawowane w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli w Sanktuarium św. Kingi. o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00.

W święto św. Szczepana pierwszego męczennika – w czwartek – 26.12 – Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W tym dniu wspieramy naszą modlitwą i ofiarą KUL. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się z komunią św. w poniedziałek 23.12 od godziny 10.00.

2. W piątek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę – Świętych Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia podczas Eucharystii o godzinie 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii – kolędę. Bardzo proszę o przywiezienie i odwiezienie po zakończonej kolędzie. Składane ofiary proszę przeznaczyć na kościół i dla księdza. W piątek i w sobotę ze względu na wizytę duszpasterską Msza św. będzie sprawowana o godzinie 17.00.4. Porządek kolędy w tym tygodniu:
• W piątek – 27.12 – od godziny 9.00: Raj, Stojki, Wójtowe Łąki.
• W sobotę – 28.12 – od godziny 9.00: Grotniki Małe.