1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw
o Powołania. W poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

2. We wtorek 05.05 przypada czuwanie ku czci św. Kingi początek o godzinie 17.00, Eucharystia o 18.00. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W pierwszy czwartek miesiąca – 7.05 – Święto Matki Bożej Łaski Bożej Patronki Kielc i naszej Diecezji.

3. W piątek – 08.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Kieleckiej. W naszej parafii jest to Odpust. Msze Święte w Kościele pw. Św. Stanisława o godzinie: 9.00, suma o godz. 11.00, Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.

4. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w niedzielę – 6 września 2020 r. o godzinie 13.00.

5. W niedzielę za tydzień – 10 maja – po ostatniej Mszy św. poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Około 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.

6. W niedzielę za dwa tygodnie – 17 maja po ostatniej Mszy św. – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.