1. Dziś przeżywamy Dzień Seminaryjny. Serdecznie witamy Ks. Marcelego Frączka, Ojca Duchownego naszego Seminarium i alumna III roku WSD w Kielcach Mikołaja Marzęckiego. Modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspieramy dziś nasze Seminarium Duchowne w Kielcach, modląc się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, do kapłaństwa i życia zakonnego, także do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu, którego historia jest związana ze Świętą Kingą Patronką naszego Sanktuarium i naszego Miasta.

2. Od IV Niedzieli Wielkanocnej obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania. Każda parafia otrzymała plakat do powieszenia w gablocie parafialnej i tekst Nowenny do św. Andrzeja Boboli, która rozpoczęła się 7 maja oraz modlitwę o jedność w Chrystusowym Kościele.

3. Odpust Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w tym roku odbędzie się jutro, w poniedziałek 9 maja. Msze Święte w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika o godzinie: 9.00, 11.00 – uroczysta Suma, i o godzinie 18.00 Msza św. oraz Nabożeństwo Majowe.

4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00. W niedzielę – po Mszy św. o godzinie 12.00.

5. W sobotę 14 maja przypada Święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu w naszej Parafii Dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Początek Uroczystości o godzinie 11.30. Spowiedź Dzieci i ich rodzin w czwartek o godzinie 17.00. Ponadto w naszej Parafii zawsze można przystąpić do spowiedzi przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy. W dniu Pierwszej Komunii Świętej Dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają „Biały Tydzień”, w którym przychodzą z rodzicami w codziennie, w uroczystym stroju na Mszę św. i Nabożeństwo Majowe i przystępują do Komunii Świętej w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy. Bardzo prosimy Rodziców, żeby o tym nie zapomnieć. To dzięki Wam, drodzy Rodzice, Dzieci mogą pięknie przeżywać Komunię Świętą i zawsze będą Wam wdzięczne za Wasz trud, czas poświęcony dla Nich, wysiłek i za Wasze świadectwo wiary.

6. W zakrystii znajduje się lista osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Krakowie, Kalwarii i Wadowicach z Dziećmi pierwszokomunijnym w dniu 17 maja 2022 r, we wtorek, o godzinie 7.00. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W dniu 5 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się w naszej Parafii Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach przy naszych Kościołach.