1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedzielę o godzinie 9.45. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W dzienniczkach jest miejsce na potwierdzenie udziału w nabożeństwach majowych. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku. Nauka katechizmu jest konieczna w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Proszę Rodziców, aby zachęcić i zmobilizować młodzież.

2. We wtorek 02.05 przypada czuwanie ku czci Świętej Kingi początek o godzinie 17.00, Eucharystia o 19.00. Zapraszam wszystkich czcicieli naszej Patronki. W tym dniu czcimy także św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W środę 3 Maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym. W czwartek – 4 maja czcimy Świętego Floriana Patrona Strażaków. Msza Święta w intencji OSP w środę – 3 Maja o godzinie 10.00.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Sakrament Pokuty i Pojednania czyli – „Spowiedź” w Pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 17.30. W sobotę – 6 maja – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W poniedziałek 08.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Kieleckiej. W naszej parafii jest to Odpust. Wszystkie Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w Kościele pw. Św. Stanisława o godzinie: 9.00, suma o godz. 11.00, Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.

6. W przyszłą niedzielę 7 maja – po ostatniej Mszy Świętej (o godzinie 16.00) odbędzie się poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Natomiast około godziny 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.

7. W niedzielę za dwa tygodnie – 14 maja po ostatniej Mszy Świętej (o godzinie 16.00) – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

8. Zachęcamy do zainteresowania się i owocnej lektury prasy katolickiej.