1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i owocnego przeżycia Misji Intronizacyjnych Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii. Dziękuję Ojcu Rekolekcjoniście Ks. Markowi Mikołajczakowi – Sercaninowi z Bełchatowa, Kapłanom z Naszego Dekanatu, którzy sprawowali Sakrament Pokuty i Pojednania, Dyrekcji Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom oraz Uczniom i Uczennicom Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowym Korczynie oraz Rodzicom Dzieci i Młodzieży. Dziękuję Pani Katechetce Marii, Pani Organistce Angelice, Panu Kościelnemu Krystianowi, Pani Jolancie Motyl i osobom, które pomogły w dekoracji Kościoła, Paniom z Kół Różańcowych, które prowadziły modlitwę podczas czuwania ku czci Świętej Kingi w pierwszy wtorek miesiąca, 5 marca, w dniu 790-tej Rocznicy Urodzin Świętej Kingi. Dziękuję Wszystkim Uczestnikom spotkań rekolekcyjnych. Jeszcze raz składam wszystkim serdeczne Bóg Zapłać.

2. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare” – „wesel się”. Słowo to wyraża radość ze względu na zbliżające się Święta Paschalne, można sprawować Mszę św. w kolorze różowym. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 9.45. Msza św. w dni powszednie jest sprawowana o godzinie 17.00.

3. Od przyszłej – piątej niedzieli wielkopostnej krzyże w kościołach pozostają zasłonięte.

4. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwa katecheza przedmałżeńska, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy w przyszłą niedzielę na ostatnią katechezę 17 marca o godzinie 12.00. Uczestnicy otrzymają dyplomy.

5. W zakrystii są do nabycia Wielkanocne Baranki Caritas w cenie 8 zł., z których dochód jest przeznaczony na pomoc osobom, którymi opiekuje się Kielecka Caritas. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.