1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, która nosi w liturgii nazwę „Laetare” – „raduj się”, i posiada akcent paschalnej radości. Wolno w tym dniu użyć ornatu w kolorze różowym i przyozdobić ołtarz kwiatami.

2. Msze Święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 17.00. Codziennie przed każdą Mszą św. mamy możliwość przystępowania do spowiedzi. W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30 odbędzie się „Droga Krzyżowa”. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich Żali” w Wielkim Poście oraz za odprawienie „Drogi Krzyżowej” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

4. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki „Caritas” w cennie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Kielecka „Caritas”.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.