1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare” – „wesel się”. Słowo to wyraża radość ze względu na zbliżające się Święta Paschalne, można sprawować Mszę św. w kolorze różowym. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 9.45. Ze względu na zmianę czasu Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 18.00. W poniedziałek czcimy Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2. W dniu 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców. W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, będzie sprawowana uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę o ochronę życia i w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Od przyszłej – piątej niedzieli wielkopostnej krzyże w kościołach pozostają zasłonięte, w przyszłą niedzielę przypada także zmiana czasu na letni.

3. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwa katecheza przedmałżeńska, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy w przyszłą niedzielę na ostatnią katechezę 26 marca o godzinie 12.00. Uczestnicy otrzymają dyplomy.

4. W zakrystii są do nabycia Wielkanocne Baranki Caritas w cenie 7 zł., z których dochód jest przeznaczony na pomoc osobom, którymi opiekuje się Kielecka Caritas. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Parafia Sokolniki zawierzyła się św. Józefowi. Skalbmierskie Drogi Krzyżowe. Trwa budowa nowego kościoła w Mójczy. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: SB-cy nie mogą decydować o świętości. Dr Marek Lasota, autor m.in. książki „Donos na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki”, w rozmowie z Andrzejem Grajewskim ocenia wiarygodność informacji wytworzonych przez SB.