1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare” – „wesel się”. Słowo to wyraża radość ze względu na zbliżające się Święta Paschalne, można sprawować Mszę św. w kolorze różowym. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00.”. Ze względu na zmianę czasu Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 18.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca 01.04.2022 r. – spowiedź od godziny 17.00.

2. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy katechezę przedmałżeńską, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy w przyszłą niedzielę  na ostatnią katechezę 3 kwietnia o godzinie 12.00 do Kościoła parafialnego pw. Św. Trójcy („biały kościół”)  w Nowym Korczynie. Uczestnicy otrzymają dyplomy.

3. W zakrystii są do nabycia Wielkanocne Baranki Caritas w cenie 6 zł., z których dochód jest przeznaczony na pomoc osobom, którymi opiekuje się Kielecka Caritas.