1. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej parafii, wszystkich gości i wszystkich czcicieli św. Kingi na czuwanie, we wtorek 2 kwietnia 2019 r. przy udziale Ks. Bpa Jana Piotrowskiego Pasterza Diecezji Kieleckiej, który będzie sprawował koncelebrowaną Eucharystię o godzinie 19.00. Początek czuwania o godzinie 17.00.

2. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, która w liturgii nosi nazwę „Laetare” – raduj się – czas Świąt Wielkanocnych jest już bliski. Caritas jak co roku organizuje akcję skarbonek wielkopostnych i baranków wielkanocnych. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się z Komunią św. 9 kwietnia we wtorek od godziny 12.00. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 15.00. Nabożeństwa Wielkopostne: „Gorzkie Żale” – w każdą Niedzielę o godzinie 15.30 i „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godzinie 15.45 dla dzieci i młodzieży oraz o godzinie 16.30 dla dorosłych.
3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym Kościele odbywa się Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie.
4. W najbliższych dniach młodzież z naszej parafii jak co roku będzie zbierać składkę na kwiaty do grobu Bożego. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na segregację śmieci oraz porządek na cmentarzu.
5. Pani Katechetka zaprasza rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dawid Szywała – parafia Nowy Korczyn i Ewelina Miketa – parafia Zagwiździe – zapowiedź pierwsza. Daniec Marcin – parafia Brzeźnica i Daniela Golba – parafia Nowy Korczyn – zapowiedź pierwsza. Jeżeli ktoś zna przeszkody do zawarcia tych małżeństw jest zobowiązany powiadomić parafię.
7. Intencje Mszy Świętej.
8. Odszedł do Pana + Władysław Kaczmarczyk, l. 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1 kwietnia o godzinie 14.00. Polecajmy Bożemu miłosierdziu zmarłych z naszych rodzin.