1. Dziś przypada czwarta niedziela okresu zwykłego. We wtorek 02.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00 odbędzie się błogosławieństwo świec. Przynosimy świece na Mszę św. Od 1997 r., z ustanowienia Jana Pawła II, święto to obchodzone jest także jako 25 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich oraz jako dziewice i wdowy konsekrowane. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie świec i książeczek w niedzielę, 07.02, o godzinie 10.00.

2. We wtorek o godzinie 17.00 odbędzie się czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi. Porządek czuwania taki, jak zawsze. O godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do Sanktuarium wszystkich czcicieli naszej Patronki – Świętej Kingi.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek czcimy Św. Agatę i Najświętsze Serce Pana Jezusa – spowiedź od godziny 15.30. W sobotę czcimy św. Pawła Miki i współmęczenników oraz Niepokalane Serce NMP.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

5. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.