Chcąc dzielić się radością wypływającą z narodzenia Pana Jezusa, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Nowego Korczyna zaprezentowali w Kościele p.w. Św. Stanisława Bpa i M. spektakl ,,Jasełek”. 19.01.2020 r. mali aktorzy wcielili się w postacie biblijne Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów i Trzech Króli. Aby przybliżyć prawdę, że dzielenie się tym co posiadamy może odmienić życie drugiego człowieka, do obsady przedstawienia dołączył Mały Pastuszek, który rozdał wszystko co miał oraz Rozbójnik, który po spotkaniu z Jezusem rozpoczął nowe życie. Występ wzbogacił piękny śpiew kolęd i pastorałek.
Ksiądz Proboszcz Paweł Majewski podziękował dzieciom i opiekunom za przygotowanie i przedstawienie Jasełek, zaś zebrani w świątyni parafianie oraz goście nagrodzili artystów gromkimi brawami. Występ przygotowali uczniowie kl. III b i przedstawicielka kl. IV, pod kierunkiem p. Bogusławy Ziętary i p. Marii Błach. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc, zaangażowanie, przygotowanie pięknych strojów i zawsze dobre słowo.

Maria Błach