Dnia 13 stycznia 2019 r. uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie pod opieką katechetki p. Marii Błach i wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, zaprezentowali występ przedstawienia bożonarodzeniowego.
Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w kościele. Dzieci przeniosły zebranych do wydarzeń, które miały miejsce wiele lat temu w Betlejem. Przedstawienie rozpoczął Jakub Misiewicz wykonując kolędę ,,Cicha noc” na saksofonie. Z wielkim przejęciem mali artyści wczuli się w postacie biblijne Świętej Rodziny, aniołów, królów, pasterzy jak również krakowiaków i zwierzątek, które zwróciły uwagę na problemy związane z troską o środowisko. Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowane teksty i żywiołowo zaśpiewały kolędy, w które włączali się parafianie i goście obecni tego dnia w nowokorczyńskiej świątyni.
Przepiękne stroje przygotowane przez rodziców dodały kolorytu i wniosły mnóstwo radości do występu. Ksiądz Proboszcz Paweł Majewski podziękował za piękne przedstawienie i niesamowitą lekcję Ewangelii.
Bardzo dziękujemy uczniom klas pierwszych, którzy przybyli również z sąsiednich parafii, rodzicom, którzy włożyli mnóstwo starań w przygotowanie dzieci oraz wszystkim, którzy włączyli się w przebieg uroczystości. MB.