6 stycznia 2020 r. Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie wypełniło się śpiewem najpiękniejszych kolęd i pastorałek. W ten szczególny dzień do naszej świątyni przybyli artyści z zespołu  ,,Tu i teraz‘’ z Gminnego Ośrodka Kultury z Bejsc, prowadzonego przez Radosława Kornasia. Po eucharystii dla przybyłych parafian i gości uroczysty koncert dali wykonawcy z Bejsc. Zespół powstał w 2013 r. i działa pod przewodnictwem Radosława Kornasia, zamieszkałego w Winiarach Dolnych, gm. Nowy Korczyn. Pan Radek jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,w zakresie sztuki muzycznej – edukacji artystycznej. Śpiew wielogłosowy w zespole prezentują następujące osoby: Małgorzata Pobiega, Katarzyna Dusza, Mariola Nocoń, Patrycja Kurek, Małgorzata Kurek, Milena Dąbrowska, gra na instrumentach: Paweł Zientara – wokal i trąbka, Piotr Parada – wokal i gitara solowa, Tomasz Kura – wokal i gitara basowa, Emilia Kornaś – klarnet, Adrian Szumilas – perkusja oraz Radosław Kornaś – wokal i organy.
W kościele p. w. św. Stanisława artyści wystąpili w pełnym składzie. Grupa w różnym wieku od 14 do 40 lat, ale bardzo dobrze zintegrowana. Wszyscy pochodzą z gminy Bejsce, oczywiście oprócz Radosława Kornasia i Emilii Kornaś. Wszyscy granie i śpiewanie traktują jako pasję. Na próby, które trwają czasem po kilka godzin dojeżdżają z Krakowa, czy Kielc, gdzie uczą się w różnych szkołach i studiują. Muzycznych spotkań nie traktują jako lekcji, ale jako modlitwę i rozwijanie swoich zainteresowań.

Ligia Płonka