W dniu 5 czerwca 2022 r., w niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  w Nowym Korczynie, po Eucharystii sprawowanej w Kościele Parafialnym w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia, odbył się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”.  Poprzez udział w Marszu uczestnicy opowiedzieli się po stronie życia i tym samym potwierdzili znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny. W Komunikacie skierowanym do Diecezjan Ks. Biskup Jan Piotrowski zachęcił nas do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach. Ks. Biskup zaprosił nas także do udziału w Marszu Życia i Rodziny w Kielcach w dniu 12.06.2022 r. o godzinie 16.00. Wszystkim uczestnikom i organizatorom Marszu oraz wszystkim zaangażowanym w obronę życia i rodziny Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa. W historii naszego Miasta, Nowego Korczyna, był to pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny. Serdeczne dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Marszu.