1. Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn zaprasza mieszkańców Nowego Korczyna na spotkanie z podsumowania działalności samorządu za 2022 rok oraz planów inwestycyjnych w 2023 roku. Podczas spotkania zostanie omówiony zmieniany statut sołectwa oraz programy realizowane przez gminę. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w świetlicy remizy OSP w Nowym Korczynie.

2. Dziś, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego odbędzie się w Kielcach wspólna modlitwa różańcowa.

3. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień – czas przeżywania największych Tajemnic naszej Wiary. Dziś Msze św. o godzinie 8.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi oraz o godzinie 10.00 i 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Msza św. o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym poprzedzona będzie Nabożeństwem Gorzkich Żali o 9.45. Msza św. o godzinie 12.00 poprzedzona będzie uroczystą procesją.

4. W Wielki Wtorek, 4 kwietnia odbędzie się Czuwanie ku czci Świętej Kingi. O godzinnie 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godzinie 18.00 pieśń Gaude Mater Polonia, błogosławieństwo soli, litania do św. Kingi i nabożeństwo różańcowe. O godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Zapraszam wszystkich Ministrantów w Wielką Środę – 5.04 – na godz. 18.00 w celu przygotowania liturgii Triduum Paschalnego.

6. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Następnie odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia zwanego ciemnicą i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą jak co roku poprowadzą Panie z KGW Korczynianie nad Nidą. Zapraszamy Przedstawicieli Straży Pożarnej orkiestrę, młodzież do wzięcia udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz w procesjach i czuwaniach, przy „Grobie Pańskim”.

7. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej i adoracja, dokąd będą adorujący.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od g. 9.00 do 12.00 co godzinę. W Łęce poświęcenie pokarmów o 12.30, w Grotnikach Małych o 13.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 19.00 od poświęcenia ognia przed Kościołem Parafialnym, przynieśmy świece.

9. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie: 6.00, 10.00, 12.00 i o 16.00. Wszystkie Msze św. będą sprawowane w Kościele Parafialnym.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godzinie: 8.00 (Kościół św. Stanisława), 10.00 i 12.00 (Kościół Parafialny) i 16.00 (Kościół św. Stanisława) – modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

11. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”.

12. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w czwartek pomogli w sprzątaniu i przygotowaniu Kościoła Świętej Trójcy na Święta.

13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Niedzieli Kieleckiej m.in.: W pocie i trudzie na Święty Krzyż – Nocna Droga Krzyżowa. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Kolejny z uczynków miłosierdzia względem duszy. Tym razem: „modlić się za żywych i umarłych”. Uczynki miłosierne są aktami chrześcijańskiego poświęcenia, a właściwie… powinny nimi być. Triduum Paschalne to nie przygotowanie do świąt – to świętowanie. Co roku wchodzimy w tajemnicę podzielonej na trzy części liturgii rozpoczynającej się znakiem krzyża na początku Mszy Wieczerzy Pańskiej i kończącej się błogosławieństwem na końcu Wigilii Paschalnej.