1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień – czas przeżywania największych Tajemnic naszej Wiary. Dziś Msze św. o godzinie 8.00 i 16.00 w kościele św. Stanisława, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi oraz o godzinie 10.00 i 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Msza św. o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym poprzedzona będzie Nabożeństwem Gorzkich Żali o 9.45. Msza św. o godzinie 12.00 poprzedzona będzie uroczystą procesją.
2. Zapraszam wszystkich Ministrantów w Wielką Środę – 27.03 – na godz. 18.00 w celu przygotowania liturgii Triduum Paschalnego.
3. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek o godzinie 18.00 w kościele parafialnym Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Następnie odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia zwanego ciemnicą. O godzinie 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą Panie z KGW Korczynianie nad Nidą i Chór Parafialny. Zapraszamy Przedstawicieli Straży Pożarnej, Orkiestry, młodzież do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz w procesjach i czuwaniach, przy „Grobie Pańskim”.
4. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej i adoracja. O godzinie 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą Panie z KGW Korczynianie nad Nidą i Chór Parafialny.
5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od g. 9.00 do 12.00 co godzinę. W Łęce poświęcenie pokarmów o 12.30, w Grotnikach Małych o 13.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 19.00 od poświęcenia ognia przed Kościołem Parafialnym, przynieśmy świece.
6. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie: 6.00, 10.00, 12.00 i o 16.00. – Wszystkie Msze św. w Niedzielę Wielkanocną będą sprawowane w Kościele Parafialnym.
7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godzinie: 8.00 (Kościół św. Stanisława), 10.00 i 12.00 (Kościół Parafialny) i o godzinie 16.00 (Kościół św. Stanisława) – modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
8. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”.
9. We Wtorek w Oktawie Wielkanocy, 2 kwietnia odbędzie się Czuwanie ku czci św. Kingi, poświęcone modlitwie w intencji Dzieci Nienarodzonych i ich rodziców. O godzinnie 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godzinie 18.00 pieśń „Gaude Mater Polonia”, błogosławieństwo soli, litania do św. Kingi i nabożeństwo różańcowe. O godzinie 19.00 Koncelebrowana Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy.