1. Słowo Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego na Niedzielę Palmową 2021 r. (więcej)

2. Wytyczne Kieleckiej Kurii dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia w Diecezji Kieleckiej. (więcej)

3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień – czas przeżywania największych Tajemnic naszej wiary. Msza Święta w Kościele Parafialnym o godz. 12.00. Odpowiadając na prośbę Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, odczytaną w ubiegłą niedzielę, dziś przy wyjściu z kościoła naszym osobistym „darem serca” złożonym do puszki będziemy mogli wesprzeć młodzież z naszej diecezji, która w 2023 r. wyjedzie do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży. „Wszyscy młodzi, nikogo nie wykluczając, są w sercu Boga, a zatem także w sercu Kościoła”, przypomina nam Papież Franciszek.

4. Ze względu na wyjątkowo trudną sytuację panującej epidemii, podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych zwróćmy szczególną uwagę na zachowanie przepisów sanitarnych, dotyczących liczby osób, które uczestniczą w nabożeństwach i innych dobrze nam znanych wymagań sanitarnych.

5. W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 w kościele parafialnym Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i adoracja.

6. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej i adoracja.

7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w Nowym Korczynie o g. 9.00, 10.00, 11.00, i 12.00. W Łęce poświęcenie pokarmów o 12.15, w Grotnikach Małych o 12.30. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19.00. To jest właśnie Wielka – Noc. Serdecznie zapraszamy. Przynosimy świece. Zachowajmy obowiązujące normy sanitarne.

8. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie: 6.00 – Skromna procesja rezurekcyjna (z zachowaniem wymagań sanitarnych) i Eucharystia – za Parafian., następne Msze Święte o godzinie 10.00, 12.00 i 16.00. Wszystkie Msze św. w Niedzielę Wielkanocną będą sprawowane w Kościele Parafialnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 16.00.

9. W Poniedziałek Wielkanocny 05.04, Msze Święte o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 – modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. We wtorek 06.04 o godzinie 17.00 – czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi, adoracja, różaniec i Msza św. o godzinie 19.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Świętej Kingi.

11. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bardzo o to prosimy. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Prosimy o zwracanie uwagi na segregację śmieci oraz porządek na cmentarzu. Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 18.00.