W sobotę, 25 lipca 2020 r. w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Kingi oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

O godz. 12.00 w Sanktuarium w Nowym Korczynie uroczystą Eucharystię będzie sprawował Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wraz z Księdzem Biskupem będą koncelebrować kapłani z diecezji kieleckiej i tarnowskiej w obecności pielgrzymów, którzy przybędą do Sanktuarium oraz parafian Nowego Korczyna i okolicznych parafii.

Przed Eucharystią o godz. 11.30 Ksiądz Biskup pobłogosławi odnowiony i wyremontowany przy udziale Miasta i Gminy Nowy Korczyn budynek parafialny: „Centrum Spotkań i Dialogu im. Pary Książęcej w Nowym Korczynie”.

Ze względu na epidemię koronawirusa program tegorocznych obchodów ku czci Świętej Kingi został dostosowany do obowiązujących w Polsce wymagań sanitarnych.

Z wyrazami szacunku i modlitwą

Ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE