1. Dziś obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną tradycyjnie świętem Trzech Króli). Święto Objawienia Pańskiego, zwane także świętem Epifanii, jest jednym z najstarszych w Kościele, starszym nawet od świętowania samego Bożego Narodzenia. Uwielbiamy dziś Boga za to, że zechciał objawić się światu – czcząc jednocześnie trzy wydarzenia: pokłon Trzech Mędrców, chrzest Jezusa w Jordanie oraz cud w Kanie Galilejskiej. We wszystkich trzech momentach Chrystus objawił się światu jako Pan i Zbawiciel. Teksty dzisiejszych czytań kładą nacisk szczególnie na pierwsze z tych wydarzeń. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczana na cele misji (zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski). Podczas Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo kadzidła i kredy.
4. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Ze względu na kolędę Msze Święte są sprawowane rano z wyjątkiem środy.
5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii – kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
• W poniedziałek – 07.01 – od godziny 15.00: ul. Zamkowa.
• W wtorek – 08.01 – od godziny 10:00: ul. Armii Krajowej i Polna.
• W środę – 09.01 – od godziny 9:00: Grotniki Duże.
• W czwartek – 10.01 – od godziny 14:30: Blok na ul Buskiej.
• W piątek – 11.01 – od godziny 14:30 ulice Grotnickie i Rzeźnicza.
• W sobotę – 12.01 – ul. Kingi i Partyzantów.