W dniu 16 maja, dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą wraz z kapłanami, rodzicami i opiekunami wyruszyły na autokarową pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, dzieci uczestniczyły w Eucharystii, brały czynny udział w przygotowanej Liturgii Słowa, przyjęły Komunię Świętą i zwiedziły Sanktuarium.

W kaplicy św. Kingi dzieci modliły się Litanią do Świętej Patronki naszego miasta, mogły także obejrzeć rzeźby wykonane z soli, na wzór rzeźb znajdujących się w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce. Uczestnicy pielgrzymki modlili się, prosząc o wstawiennictwo św. Jana Pawła II, słowami Litanii poświęconej Ojcu Świętemu przy relikwiach krwi Papieża. Pielgrzymi mogli zobaczyć sutannę noszącą ślady zamachu na Jego życie. Kolejnymi etapami naszej pielgrzymki były: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, w której przyjął sakrament chrztu świętego Karol Wojtyła, przyszły Papież.

Święty Janie Pawle II, Patronie rodzin chrześcijańskich, módl się za nami, abyśmy w naszym codziennym życiu budowali przyjaźń z Chrystusem i powierzali każdą chwilę naszego życia Maryi, okazując miłosierdzie naszym bliźnim.