W dniu 17 maja 2022 r., dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyły na autokarową pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dzieci uczestniczyły w Eucharystii, brały udział w przygotowanej Liturgii Słowa, przyjęły Komunię Świętą, i zwiedziły Sanktuarium. W kaplicy św. Kingi dzieci mogły obejrzeć rzeźby wykonane z soli, na wzór rzeźb znajdujących się w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce. Uczestnicy pielgrzymki mogli oddać cześć św. Janowi Pawłowi II, modląc się słowami Litanii poświęconej Ojcu Świętemu przy relikwiach krwi Papieża. Oglądali także sutannę św. Jana Pawła II noszącą ślady zamachu na Jego życie. Pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bazylikę w Wadowicach, w której przyjął sakrament chrztu świętego Karol Wojtyła, przyszły Papież.
Święty Janie Pawle II, Patronie rodzin chrześcijańskich, módl się za nami.