W dniu 31 maja, w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyły na autokarową pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dzieci uczestniczyły w Eucharystii, brały czynny udział w przygotowanej Liturgii Słowa, przyjęły Komunię Świętą, i zwiedziły Sanktuarium. W kaplicy św. Kingi dzieci modliły się do naszej Patronki śpiewając pieśń na Jej cześć. Uczestnicy mogli oddać cześć św. Janowi Pawłowi II, modląc się słowami Litanii dedykowanej Ojcu Świętemu przy relikwiach krwi Papieża. Mogli także zobaczyć sutannę św. Jana Pawła II noszącą ślady zamachu na Jego życie. Uczestnicy pielgrzymki nawiedzili także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bazylikę w Wadowicach, w której przyjął sakrament chrztu św. przyszły Papież, św. Jan Paweł II.