W dniu 16 maja 2019 r. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej wyruszyły z kapłanami, rodzicami i rodzeństwem na pielgrzymkę do sanktuariów szczególnie związanych z osobą św. Jana Pawła II. W pielgrzymce uczestniczyły dzieci z parafii pw. św. Mikołaja w Starym Korczynie z ks. dziekanem Markiem Małczęciem, z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach z ks. Markiem Wesołowskim i z parafii pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie z ks. Pawłem Majewskim. Naszą modlitwę w sanktuariach rozpoczęliśmy od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii i wysłuchaliśmy wykładu o tym szczególnym miejscu. Potem pojechaliśmy do Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odwiedziliśmy również bazylikę w Wadowicach, w której został ochrzczony i dorastał św. Jana Paweł II. W naszej modlitwie polecamy Bożemu Miłosierdziu dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny, prosząc, aby z radością uczestniczyły w Eucharystii i poznawały Pismo Święte, naśladując św. Jana Pawła II.