W sobotę, 4 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbyła się Pielgrzymka Żywego Różańca poprzedzona Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym. W uroczystościach wziął udział Ks. Bp Jan Piotrowski oraz liczna rzesza wiernych z naszej diecezji z Ks. Łukaszem Zygmuntem oraz biskupi, kapłani i pielgrzymi z różnych zakątków naszej Ojczyzny. Specjalne przesłanie i dar modlitwy przekazał papież Franciszek, który życzył, by „modlitwa różańcowa oraz podejmowane dzieła apostolskie przyniosły w Kościele i rodzinach trwałe owoce”. Abp Dal Toso, Przewodniczący Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych celebrował Mszę św. na zakończenie Pielgrzymki Żywego Różańca, poprzedzonej ogólnopolskim Kongresem Różańcowym. Przypomniał w kazaniu, że również dzisiaj świat potrzebuje misji, a Kościół musi na nowo odkryć, że jest misyjny, ponieważ dzisiejszy świat potrzebuje głoszenia Chrystusa. W tej Eucharystii wraz z rodzicami i z grupą pielgrzymów uczestniczyły także dzieci z naszej Parafii, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii św. Modliliśmy się w intencji dzieci i ich rodzin, aby modlitwa różańcowa zawsze była dla nich źródłem mocy i radości. W drodze powrotnej dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zwiedziły także ruiny zamku w Olsztynie.
      Maryjo, Królowo Różańca Świętego, otaczaj nas swoją opieką.