W dniu 13 maja, w którym czcimy Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy, w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania i owocnego przeżycia tej Uroczystości.

Modlimy się w intencji dzieci, ich rodziców i rodzin, aby każda niedziela była dla nich głębokim przeżyciem spotkania z Panem Jezusem obecnym w słowie Bożym, w Eucharystii i we wspólnocie Kościoła. Polecamy Panu Jezusowi w modlitwie wszystkie dzieci, aby każda spowiedź była dla nich  źródłem wielkiej radości i doświadczeniem Bożego Miłosierdzia. Życzymy dzieciom, aby coraz bardziej odkrywały piękno przyjaźni z Chrystusem – Dobrym Pasterzem i Jego Matką Maryją, ucząc się szacunku do swoich rodziców i rozwijając talenty, które otrzymały od Boga.