1. Dziś w Poniedziałek Wielkanocny – 10.04 – Msze Święte, jak w niedzielę: o godzinie 8.00 – w Klasztorze, o godzinie 10.00 i 12.00 w Kościele Parafialnym i o godzinie 16.00 – w Klasztorze. W tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego, obchodzona w tym roku 16 kwietnia, to Święto Patronalne Caritas. Tradycyjnie w tym dniu należy w parafiach zorganizować zbiórkę do puszek na cele charytatywne. Zebrane środki będą przekazane Caritas w Kielcach.

3. Dziękujemy Pani Jolancie Motyl i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu „Grobu Bożego”, Przedstawicielom Straży Pożarnej, Orkiestrze, Paniom z Koła Gospodyń, które czuwały „Grobie Pańskim” i w „Ciemnicy” wraz Panią Organistką, osobom, które przygotowały kościół na Święta, ministrantom i wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy również Panu Burmistrzowi i Gminie Nowy Korczyn za  przycięcie gałęzi przy kościele parafialnym.