W dniu 18 listopada 2023 r., w sobotę o godzinie 16.00 Ks. Biskup Jan Piotrowski udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

W homilii Ksiądz Biskup zachęcił młodzież do naśladowania świętości błogosławionej Karoliny Kózkówny, którą czcimy właśnie w dniu 18 listopada. Błogosławiona Karolina oddała życie broniąc cnoty czystości i jest Patronką Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczególnym wzorem dla młodzieży jest także Patronka naszego Sanktuarium – Święta Kinga, która wykazała szczególną wrażliwość na potrzeby osób będących w trudnych sytuacjach życia. Święci, których młodzież wybrała, jako swoich Patronów są wzorem wiary, nadziei i miłości w codziennym życiu i orędują za nami przed Bogiem.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu za wygłoszone Słowo Boże, Sakrament Bierzmowania i Eucharystię. Dziękujemy Kapłanom,  Nauczycielom i Wychowawcom, Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży. Dziękujemy Katechetom, Państwu Marii i Krzysztofowi Błach, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Pani Jolancie Motyl oraz Paniom, które przygotowały Kościół na Uroczystość.

Niechaj Duch Święty umacnia i prowadzi przez życie naszą młodzież.

ks. Paweł Majewski

Zdjęcia Krzysztof Błach