Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, nie tylko w Polsce ale na całym świecie, modlitwy do św. Kingi są nieprzerwanie zanoszone w nowokorczyńskim sanktuarium. Przy przestrzeganiu obowiązujących norm sanitarnych, dnia 5 maja 2020 r. czciciele św. Kingi przybyli na comiesięczne czuwanie modlitewne. Spotkanie miało nieco inny przebieg niż zazwyczaj. O godz. 17.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każdy w ciszy mógł przedstawić Świętej Patronce to wszystko z czym przybywał. Zarówno swoje uwielbienie, prośby jak i podziękowania. Indywidualna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jest bardzo ważna dla każdego w tym trudnym czasie. Wierni modlili się m.in. Litanią do św. Kingi, modlitwą różańcową. Modlitewny nastrój wzbogacił Ks. Paweł Majewski – kustosz sanktuarium, wykonując nową pieśń ku czci św. Kingi.
Czuwanie zakończyło się Eucharystią sprawowaną przez Ks. Pawła Majewskiego. Po Mszy świętej odbyło się nabożeństwo majowe zakończone, zgodnie z tradycją czuwań, odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Na zakończenie wszyscy obecni włączyli się w śpiew Suplikacji, prosząc o oddalenie pandemii. Ks. Kustosz podziękował zebranym i zachęcił do trwania na modlitwie, oraz zaprosił na kolejne czuwanie, które odbędzie się 2 czerwca 2020. Uczestnicy nabożeństwa zabrali dla siebie oraz dla bliskich, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu modlitewnym, siódmy numer Pisma Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie ,,Szczypta Soli”. Można w nim znaleźć modlitwy, rozważania, pieśń, fragment ,,Żywotu Świętej Kingi” oraz sprawozdanie z poprzedniego czuwania.
Maria Błach