Diecezjalne Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie po raz pięćdziesiąty gościło w swoich progach pielgrzymów i parafian. Mimo utrudnionych warunków uczestnictwa, związanych z reżimem sanitarnym spowodowanym pandemią koronawirusa, najwierniejsi czciciele św. Kingi przybyli, by oddać cześć Świętej Patronce.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 17.00. Ks. Paweł Majewski wraz z wiernymi zaśpiewał hymn ,,Gaude Mater Polonia”. Przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu, był czas na indywidualną adorację w ciszy. Chwile modlitwy przeplatane były pieśniami ku czci św. Kingi. Była to pora na zanoszenie swego uwielbienia Panu Bogu, podziękowanie za wszelkie otrzymane łaski, przebłaganie i zanoszenie próśb, z którymi pielgrzymi przybyli do sanktuarium.
Sercem każdego spotkania jest Eucharystia. Mszę św. celebrował kustosz – ks. Paweł Majewski. Zgodnie z tradycją czuwań na zakończenie wierni odśpiewali Apel Jasnogórski oraz Suplikacje, prosząc o oddalenie pandemii. Podczas czuwania można było przystąpić do sakramentu pokuty. Czciciele św. Kingi zabrali dla siebie i osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w nabożeństwie, ósmy numer Pisma diecezjalnego Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie ,,Szczypta Soli” oraz folder ,,Nowy Korczyn Miasto Świętej Kingi”. Ks. Proboszcz zaprosił wiernych do Sanktuarium na Uroczystość Odpustową ku czci Św. Kingi, która odbędzie się 25.07.2020 r. oraz na kolejne czuwanie modlitewne, które będzie po wakacjach – 1 września 2020 r.

Maria Błach

fot. ks. Paweł Majewski