Sytuacja związana z rozwijającą się epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie zostawia ślad w każdej dziedzinie naszego życia. Dezorganizuje nasze plany i obowiązki. W trudnych sytuacjach zawsze szukamy pomocy i wstawiennictwa u naszych świętych patronów. Dlatego w sanktuarium Św. Kingi odbyło się 3.11.2020 kolejne czuwanie modlitewne ku czci Świętej Patronki. Charakter spotkania musiał zostać podporządkowany wymogom sanitarnym oraz obowiązującym przepisom. Od godz. 17.00 miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu. To był czas, by w ciszy adorować Pana Jezusa, uwielbiając Go i przynosząc ze sobą bagaż swoich radości i smutków, podziękowań i próśb. Po indywidualnej adoracji miała miejsce wspólna modlitwa różańcowa poprowadzona przez członków Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą.
Spotkanie uwieńczyła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Tomasz Moskal, wikariusz w parafii p.w. Św. Mikołaja w Solcu Zdroju. Koncelebrował Kustosz Sanktuarium ku czci Św. Kingi – Ks. Kan. Paweł Majewski. W homilii Ks. Tomasz zachęcił do wytrwałej modlitwy, przybliżył niezwykłe wydarzenie modlitewne, którym jest Różaniec Do Granic Nieba. Skierował do wiernych słowo przed Apelem Jasnogórskim. O piękną oprawę muzyczną uroczystości zadbała p. Magdalena Wilczyńska. Ks. Majewski zaprosił na grudniowe czuwanie do Nowego Korczyna.
Maria Błach
Zdjęcia ks. Paweł Majewski