W wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego, do nowokorczyńskiego sanktuarium po raz 55 przybyli czciciele św. Kingi. Od godz. 17.00 miała miejsce indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Modlitwę różańcową poprzedziło odśpiewanie przez obecnych hymnu ,,Gaude Mater Polonia” oraz poświęcenie wody i soli. Rozważając tajemnice przybliżające nam wydarzenia związane z Narodzeniem Pana Jezusa, wierni zanosili podziękowania i prośby, z którymi przybyli. Dziękowali za przeżyty rok, prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę w trudnym czasie pandemii, o wszelkie łaski dla swoich bliskich i wszystkich potrzebujących, którzy nie mogli przybyć tego wieczoru do świątyni. Przed Mszą świętą była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
Uroczystą Eucharystię celebrował Kustosz sanktuarium Ks. Paweł Majewski. W homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał jak wyjątkowymi miejscami są sanktuaria, nawiązał do łączności między sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu oraz w Nowym Korczynie, jak również z Jasną Górą. Każde spotkanie modlitewne kończy się śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Ks. Majewski zachęcał do modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
Piękną oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła Magdalena Wilczyńska. Kustosz zaprosił zebranych na kolejne spotkanie, które odbędzie się 2 lutego 2021 r. Zachęcił również do zabrania 13 już numeru Pisma Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie ,,Szczypta Soli oraz tekstów pieśni ku czci Świętej Patronki.
Maria Błach
foto ks. Paweł Majewski