Przedłużeniem radości wypływającej ze Zmartwychwstania Pana Jezusa było spotkanie modlitewne, na które po raz 58 przybyli do Diecezjalnego Sanktuarium w Nowym Korczynie, czciciele św. Kingi.
Czuwanie rozpoczął Kustosz Sanktuarium, Ks. kan. Paweł Majewski, witając przybyłych
i zachęcając do cichej, indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć stałych elementów, które weszły już w tradycję nowokorczyńskich czuwań. Wierni odśpiewali hymn ,,Gaude Mater Polonia”, zabrali poświęconą sól do domów i włączyli się w modlitwę litanią do św. Kingi oraz rozważanie chwalebnych tajemnic różańcowych. Jest to dobry moment do uwielbienia Boga, przebłagania za wszelkie zło i podziękowania za otrzymane dobra oraz zanoszenia próśb przez wstawiennictwo Świętej Patronki.
Sercem każdego spotkania jest uroczysta Eucharystia, którą sprawował Ks. Majewski. Podczas homilii nawiązał do sposobu obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy przez św. Kingę. Msza św. zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Kustosz zaprosił wytrwałych pielgrzymów i parafian na kolejne czuwanie, które odbędzie się 4 maja 2021 r.

Maria Błach

foto ks. Paweł Majewski