We wtorek 1 lutego 2022 r. po raz 66 zgromadziliśmy się na modlitwie i czuwaniu, aby uczcić Patronkę Diecezjalnego Sanktuarium w Nowym Korczynie i Patronkę naszego Miasta przed Bogiem – Świętą Kingę. Tradycyjnie o godzinie 17.00 trwaliśmy na modlitwie adoracyjnej w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Można było także wtedy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Po odśpiewaniu pieśni  „Gaude Mater Polonia” odbyło się błogosławieństwo wody i soli. W modlitwie różańcowej przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i Świętej Kingi powierzaliśmy Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie intencje, z którymi pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium. Odczytany w czasie Eucharystii fragment Ewangelii według św. Marka (Mk 5,21-43) ukazał nam niezwykłą moc wiary uzdrowionej przez Chrystusa kobiety i wielką wiarę przełożonego synagogi imieniem Jair, którego córka została wskrzeszona. Msza Święta jest dla nas spotkaniem z Chrystusem, który dotyka głębi naszych serc i pomaga nam zaufać Bogu wśród wielu różnych sytuacji naszego codziennego życia. Komunia Święta, którą przyjmujemy jest dla nas pokarmem, z którego czerpiemy radość, i który umacnia naszą wiarę. Święta Kinga, poprzez wieki nie przestaje uczyć nas zaufania Bogu podczas cierpienia i ofiarowania Mu każdej chwili naszego życia. Naszą modlitwę zakończyliśmy błogosławieństwem relikwiami Świętej Kingi i Apelem Jasnogórskim, prosząc Maryję, aby czuwała nad nami w każdej chwili naszego życia i otaczała opieką nasze rodziny.
Święta Kingo, naucz nas naśladować Maryję w Jej bezgranicznym zaufaniu Bogu.

kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.