We wtorek, 3 stycznia 2023 r., w odbyło się po raz 75 Czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. O godzinie 17.00 rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Adoracji pielgrzymi przystępowali do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
Modliliśmy się także w intencji małżeństw, rodzin i o ochronę życia dzieci poczętych. Modlitwę prowadziła Izabela Kowalczyk, zachęcając do duchowej adopcji dziecka poczętego i do Krucjaty modlitwy w obronie dzieci poczętych.
O godzinie 18.00 po odśpiewaniu pieśni „Gaude Mater Polonia” odbyło się błogosławieństwo wody i soli, „Litania do św. Kingi”, modlitwa różańcowa, podczas której powierzaliśmy Bożemu Miłosierdziu prośby o dobre i liczne powołania do służby Bożej w Kościele.
W naszej modlitwie uczestniczył ks. dr Ryszard Banach, ks. dr Jacek Soprych, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wraz z Zespołem Kleryckim „Bethesda”, do którego należą klerycy: Szymon Musiał, Bartosz Oleksy, Dawid Sowa, Piotr Struzik i Tomasz Skóra. Klerycy modlili się z nami modlitwą różańcową i ubogacili naszą modlitwę pięknym śpiewem i grą na instrumentach muzycznych.
O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, słuchając Słowa Bożego i przyjmując Chrystusa w Komunii Świętej. Słowo Boże wygłosił Ks. Rektor Jacek Soprych, ukazując głęboką troskę z jaką Święta Kinga odnosiła się do małżeństw, rodzin, dzieci i młodych matek, które wspierała materialnie i duchowo, aby miały dobre warunki do urodzenia i wychowania dzieci. Święta Kinga także troszczyła się o powołania do służby Bożej, budując kościoły, klasztory i odnosząc się z wielkim szacunkiem do kapłanów oraz sióstr klarysek. Przyczyniła się także do kanonizacji św. Stanisława Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
Naszą modlitwę w Sanktuarium zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy nawiedzają Maryję na Jasnej Górze. Uczestnicy otrzymali także kolejny, 35 numer pisma wydawanego w naszym Sanktuarium – „Szczypta Soli”.
Serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w dniu 7 lutego 2023 r. o godzinie 17.00.
Zapraszamy także w dniu 15 stycznia 2023 r. – w niedzielę, na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE pt. „Bogactwo i piękno kolęd”, które odbędzie się w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi. W programie: Msza św. o godzinie 16.00, konkurs wokalny na najpiękniejszą kolędę, koncert organowy Piotra Biesagi (muzyka świąteczna i filmowa), kolędy w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Święta Kingo, mądra Matko naszej Ojczyzny, módl się za nami.

ks. Paweł Majewski
kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.