1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. błogosławi się świece. Przynosimy świece na Mszę św. Szczególnie prosimy o to dzieci pierwszokomunijne, które na Mszy św. o godzinie 10.00 otrzymają także książeczki. Od 1997 r., z ustanowienia Jana Pawła II, święto to obchodzone jest także jako 24 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich oraz jako dziewice i wdowy konsekrowane. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

2. W tym tygodniu, we wtorek – 04.02 od godziny 17.00 rozpoczyna się comiesięczne czuwanie ku czci św. Kingi – Patronki Diecezjalnego Sanktuarium w Nowym Korczynie. O godzinie 19.00 – uroczysta koncelebrowana Eucharystia. Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, mieszkańców naszej parafii i gości. Niech św. Kinga wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski.

3. W środę – wspomnienie św. Agaty. W czwartek wspominamy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, męczenników japońskich. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca, czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa – spowiedź od godziny 16.30, Eucharystia o 17.00.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.