1. Jutro – w poniedziałek – 07 sierpnia gościmy Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską, która nocuje w naszej parafii. Zachęcam parafian do włączenia się w to dzieło wiary i przyjęcie pielgrzymów na nocleg. We wtorek – 08.08.2023 r. o godzinie 8.00 Eucharystia z udziałem pielgrzymów w Kościele Parafialnym. Duchowa łączność z pielgrzymami jest nam bardzo potrzebna. Zapraszam orkiestrę do powitania pielgrzymów we wtorek. Zwracam się także z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które w minionych latach pomagały w przyjęciu pielgrzymów. Pan Jezus mówi: «Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody» (Mk 9, 41). „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25,40. W zakrystii jest lista osób, które wyrażają chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg. Można jeszcze się zapisać.

2. Dziś 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca – adorujemy Najświętszy Sakrament. We wtorek wspominamy św. Dominika, prezbitera. W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. Dożynki Gminne odbędą się 20 sierpnia o godzinie 16.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia, o godzinie 12.00, poświęcimy pierwociny zbóż, plonów i wieńce żniwne. Proszę o pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie wieńców.