1. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest to także pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi Ojciec Sercanin z Lublina ks. Krzysztof Paluch. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane w Kościele pw. św. Stanisława czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. W przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy Dzieci i Młodzież. Odbędzie się także błogosławieństwo świec, lamp i wieńców adwentowych. Przypominamy o ich przygotowaniu i przyniesieniu. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP.

3. Podczas Rekolekcji Adwentowych w poniedziałek 28 listopada Msza św. dla dzieci i młodzieży o godzinie 8.45. O godzinie 11.00 zapraszamy Chorych, podczas tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. O godzinie 16.00 „Roraty”.
We wtorek 29 listopada odbędzie się Dzień Spowiedzi. Zapraszamy Księży z naszego Dekanatu, którzy będą sprawować Sakrament Pokuty i Pojednania, początek od godziny 8.45. i od godziny 15.00. Msze Święte we wtorek 29 listopada o godzinie 8.45, o godzinie 11.00 i o godzinie 15.00 – Eucharystia na zakończenie Rekolekcji Adwentowych.
W zakrystii można zgłaszać chorych, do których Ksiądz uda się z Komunią św. w środę 30 listopada około godziny 10.00.

4. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

5. Do wszystkich parafii naszej Diecezji zostały już dostarczone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jeśli idzie o cenę świec, to niestety kosztują nas one 100% więcej niż w poprzednim roku (producenci tłumaczą to kilkukrotnym wzrostem cen parafiny). Dlatego, by akcja miała w miarę odczuwalny wymiar prosimy o wpłaty za małą świecę 9 zł. Świece można nabywać w zakrystii. Są do nabycia w zakrystii także pobłogosławione opłatki wigilijne.

6. W tym tygodniu czcimy: we wtorek św. Cecylię dziewicę i męczennicę, w czwartek św. Andrzeja i współmęczenników wietnamskich, w piątek wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.