1. Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.

Drodzy Bracia i Siostry!
„Pokój – jak uczył św. Jan Paweł II – jest przede wszystkim darem Bożym, lecz jest także planem, w którego realizację każdy musi wnieść swój wkład”.
Dlatego jako pasterz Kościoła Kieleckiego proszę Was wszystkich – Drodzy Diecezjanie – o modlitwę w tych intencjach. Niech Maryja, Królowa Pokoju i Łaskawa Pani Kielecka wyprasza ten dar naszym sercom, diecezji i Polsce. W tych intencjach, począwszy od najbliższej niedzieli, tj. 21 listopada, odmawiajmy modlitwę Pod Twoją obronę i śpiewajmy Suplikacje.
Z darem błogosławieństwa
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski

2. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania a przyjście Chrystusa.

3. Od 28 listopada 2021 r. (czyli od I Niedzieli Adwentu), wszystkie Msze Święte będą sprawowane w Kościele pw. Św. Stanisława B. M., czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi.

4. W poniedziałek czcimy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę. W środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i współmęczenników. W czwartek czcimy św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.

5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 7 zł. Można także nabywać poświęcone opłatki wigilijne.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia również kalendarze.