1. Komunikat Kieleckiej Kurii:
„W piątek 29 listopada 2019 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził piątą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej”.
Ks. Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Z tej okazji za tydzień o godzinie 10.00 odbędzie się błogosławieństwo świec, lamp i wieńców adwentowych. Przypominamy o ich przygotowaniu i przyniesieniu. W dni powszednie adwentu będzie sprawowana Eucharystia ku czci NMP o godzinie 16.00 – „Roraty”, na którą zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, młodzież i wszystkich czcicieli NMP.

3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy (w cenie 5 zł) – jest to nasz „dar serca” dla dzieci, którymi opiekuje się Caritas.

4. Od przyszłej Niedzieli Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 będą sprawowane w Kościele klasztornym pw. Św. Stanisława BM, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. W tym tygodniu, w sobotę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.