W dniu 8 czerwca 2023 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy Świętej o godzinie 10.00, ulicami Nowego Korczyna tradycyjnie odbyła się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tej Uroczystości. Dziękujemy Paniom, które niosły feretrony, Kołu Gospodyń Wiejskich – Korczynianie nad Nidą, Kołom Różańcowym, Towarzystwu Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Straży Pożarnej, Policji, Orkiestrze Jana III Sobieskiego, Ministrantom, asyście, Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzicom, Dziewczętom sypiącym kwiaty, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Katechetom i Wszystkim Uczestnikom. Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Motyl oraz Osobom, które udekorowały Kościół kwiatami i przygotowały ołtarze na ulicach Nowego Korczyna. Zapraszamy Wszystkich codziennie na godzinę 18.00 do Kościoła Parafialnego w Nowym Korczynie. Po Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół Kościoła.

Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy w czwartek, 15 czerwca.  W tym dniu odbędzie się uroczysta Msza Święta na zakończenie Oktawy „Bożego Ciała”, nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół Kościoła do czterech ołtarzy, przy których będziemy słuchać Ewangelii, oddając cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii. Zapraszam także Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami, Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przynosimy ze sobą tradycyjnie, do poświęcenia, wianki i bukiety z ziół i kwiatów.

Panie Jezu Chryste, obecny w Najświętszym Sakramencie, prowadź nas drogami naszego codziennego życia, bądź z nami w rodzinie, w szkole, w pracy, w podróży, podczas wakacji i wypoczynku. Spraw, abyśmy naśladując Patronkę naszego Miasta, Świętą Kingę, ciągle na nowo, z radością odkrywali Twoją obecność w Eucharystii i dawali świadectwo naszej wiary w Ciebie poprzez wzajemną miłość.

ks. Paweł Majewski
Foto Jerzy Wilk