1. Dziś przypada Uroczystość Świętej Trójcy – Odpust w naszej Parafii. Wszystkie Msze święte (o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00), w dniu Odpustu będą w Kościele Świętej Trójcy. Od Środy Popielcowej do tej Uroczystości włącznie można jeszcze spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. W dniu Odpustu, 4 czerwca, podczas uroczystej Mszy Świętej z procesją o godzinie 12.00, będziemy modlić się w intencji Dzieci, które obchodzą w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci ich Rodziców, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, Orkiestrę, Straż Pożarną, Koła Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich – „Korczynianie nad Nidą”, „Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej”, wszystkich Parafian i Gości. Jutro, w poniedziałek czcimy św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. W wtorek – 06.06 – o godzinie 17.00 rozpocznie się Czuwanie Ku czci Świętej Kingi w naszym Diecezjalnym Sanktuarium. Serdecznie zapraszam Kapłanów i wszystkich czcicieli Naszej Patronki. Tradycyjnie o godzinie 18.00 odbędzie się błogosławieństwo soli, Litania do Świętej Kingi, odmówimy różaniec, a o godzinie 19.00 będziemy uczestniczyć w Koncelebrowanej Eucharystii.

3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00 w Kościele św. Stanisława. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku. Nauka katechizmu jest konieczna w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Proszę Rodziców, aby zachęcić młodzież.

4. W czwartek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Uroczystością „Bożego Ciała”. Msze św. o godzinie 8.00 (Kościół pw. Św. Stanisława), 10.00 (Kościół Parafialny) i 12.00 (Kościół Parafialny). Po południu w tym dniu Mszy św. nie będzie. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym z procesją do czterech ołtarzy, ulicami miasta, o godzinie 10.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, co w zeszłym roku i o czynny udział w tej procesji. Proszę o przystrojenie okien i balkonów. Zapraszam do udziału w procesji orkiestrę, strażaków, dzieci, które sypią kwiatki. W Oktawę „Bożego Ciała” codziennie Eucharystia z procesją wokół Kościoła Parafialnego o godzinie 18.00. W przyszłą niedzielę z procesja wokół Kościoła Parafialnego po Mszy św. o godzinie 12.00. W Oktawę Bożego Ciała, w czwartek, 15.06 – przygotowujemy cztery ołtarze wokół Kościoła Parafialnego. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy te osoby, które przygotowują ołtarze na „Boże Ciało”. Pamiętajmy o przyniesieniu w czwartek 15.06 w Oktawę Bożego Ciała kwiatów i ziół do poświęcenia.
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.