1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii, dlatego Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – suma i o godzinie 16.00 są odprawiane w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej.
2. Rozpoczął się czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
3. W tym tygodniu: w poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej. W piątek, 12 czerwca, wspominamy błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej, a w sobotę – św. Antoniego z Padwy.
4. Ponadto w czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Udział w procesji eucharystycznej nie jest obowiązkowy – w okresie epidemii mamy możliwość przeżywania uroczystości oraz oktawy tej uroczystości w obrębie Kościoła, zachowując wymogi sanitarne. Msze święte w „Boże Ciało” o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Po południu w tym dniu Mszy św. nie będzie.