1. Dziś w niedzielę, 30 maja – uroczystość Trójcy Świętej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej – odpust parafialny. Wszystkie Msze święte (o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 z nabożeństwem majowym), w dniu odpustu będą w kościele Świętej Trójcy. O godzinie 12.00 uroczysta suma z procesją, której przewodniczył będzie ks. Łukasz Zygmunt.
Od godziny 18.00 – adoracja w ciszy zakończona Apelem Jasnogórskim.

2. W tym tygodniu:
– w poniedziałek, obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – czuwanie w Kościele Parafialnym w ramach peregrynacji obrazu św. Józefa od godziny 19.00 – przygotowuje Stowarzyszenie KGW – „Korczynianie nad Nidą”.
–  We wtorek – o godzinie 17.00 – czuwanie w Kościele Parafialnym – peregrynacja obrazu św. Józefa, a o godzinie 18.00 czuwanie
i nabożeństwo czerwcowe w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi
– jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca – o godzinie 18.00 błogosławieństwo soli, różaniec, Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim – przygotowuje „Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Korczyńskiej”.
– W środę Eucharystia o godzinie 18.00 Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe oraz czuwanie, modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim – przygotowują Koła Różańcowe naszej parafii.
– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Kościele Parafialnym: o godzinie 8.00 Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe, o godzinie 10.00 – Eucharystia z Procesją do czterech ołtarzy wokół rynku i obok remizy. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach. Kolejna Msza Święta o godzinie 12.00. Podczas Eucharystii w Kościele Parafialnym i Procesji „Bożego Ciała” zachowajmy obowiązujące środki bezpieczeństwa: dystans, maseczki, dezynfekcja. Od godziny 18.00 – czuwanie przed obrazem św. Józefa w ciszy w Kościele Parafialnym.
– W Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa- spowiedź od godziny 17.30 w Kościele Parafialnym. O 18.00 Eucharystia z procesją, nabożeństwo czerwcowe i czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim – przygotowują Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
– W Pierwszą Sobotę Miesiąca czcimy Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny, i czcimy św. Bonifacego biskupa i męczennika.
W tym dniu o godzinie 15.30 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar nawiedzenia, będzie także Hymn dziękczynienia „Ciebie Boga wysławiamy”, „Akt zawierzenia parafii św. Józefowi”, pożegnanie obrazu przez parafian i przekazanie obrazu do Parafii Strożyska o godzinie 17.00.