1. W dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy Świętej – odpust parafialny. Dziś odbywa się w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna z udziałem Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Ks. Biskup modli się wraz z nami w intencji mieszkańców naszej Parafii. Wszystkie Msze Święte są sprawowane w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy.

2. O godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym odbędzie się Uroczysta Msza Święta, podczas, której Ksiądz Biskup pobłogosławi Dzieci. Dlatego bardzo proszę Rodziców, aby przyjść z dziećmi na godzinę 10.00.

3. O godzinie 11.20 Ksiądz Biskup Marian Florczyk będzie się modlił na cmentarzu parafialnym, w intencji naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na modlitwę w intencji zmarłych.

4. O godzinie 12.00 Ks. Biskup będzie sprawował Uroczystą Sumę Odpustową z Procesją wokół Kościoła w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i skieruje do nas Słowo Boże, a także podsumuje trwającą w tym roku w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną. Serdecznie Wszystkich zapraszam.

5. W tym tygodniu: w poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. We wtorek – 14 czerwca – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

6. W czwartek, 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Uroczystością „Bożego Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Uroczysta Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, co w zeszłym roku i o czynny udział w tej procesji. Pamiętajmy o dekoracji okien naszych mieszkań i balkonów. Zapraszam do udziału w procesji Orkiestrę im. Jana III Sobieskiego, Straż Pożarną, Panie należące do Koła Gospodyń Korczynianie nad Nidą i do Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Koła Różańcowe naszej Parafii, ministrantów, dziewczęta sypiące kwiaty. Trwa III Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Trwamy w postawie wdzięczności przed Panem, który jest obecny w Eucharystii. Podczas Oktawy Bożego Ciała, Msza Święta będzie sprawowana codziennie o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym. Procesja w przyszłą niedzielę z racji Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 10.00. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.
Po południu w tym dniu Mszy św. nie będzie.

7. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.