1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i owocne przeżycie Pierwszego dnia Odpustu Św. Kingi Patronki Miasta Nowy Korczyn i VIII Diecezjalnej Pielgrzymki do naszego Sanktuarium. Dzięki wysiłkowi bardzo wielu osób z naszej Parafii ta Uroczystość była dla wszystkim pięknym i głębokim przeżyciem. Trudno byłoby nawet wymienić wszystkich, którym trzeba podziękować. Dlatego jeszcze raz składam serdeczne Bóg Zapłać osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości.

2. Dzisiejszy, Drugi Dzień Odpustu Św. Kingi będzie także uroczyście obchodzony w naszej Parafii. Dziękuję za wszelkie działania będące wyrazem miłości i czci, jaką Parafianie Nowego Korczyna od wieków darzą swoją Patronkę – Świętą Kingę.

3. W tym tygodniu czcimy także:

  • W poniedziałek, 25.07 – Święto Św. Jakuba Apostoła.
  • We wtorek, 26.07 – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • W piątek, 29.07 – Świętych Marty, Marii i Łazarza.
  • W przyszłą niedzielę 31.07, czcimy Św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Ofiary w tym dniu składane są przeznaczone na misje. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.