1. Słowo Księdza Biskupa.

2. Życzenia Noworoczne.

3. Dziś 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Obchodzimy w tym dniu Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. porządku niedzielnym w Kościele Klasztornym.

4. We wtorek 3 stycznia od godziny 17.00 odbędzie się CZUWANIE KU CZCI ŚW. KINGI w Diecezjalnym Sanktuarium w Nowym Korczynie. Będziemy się wspólnie modlić w intencji ochrony życia poczętego, duszpasterstwa rodzin i o powołania do służby Bożej w Kościele. W czuwaniu wezmą udział Profesorowie i Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i zespół muzyczny działający w Seminarium. O godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia. Serdecznie zapraszamy Kapłanów, mieszkańców naszej parafii, pielgrzymów i gości.

5. W piątek, 6 stycznia, będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną tradycyjnie świętem Trzech Króli). W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Msze św. w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczana na cele misji. W „Święto Trzech Króli” podczas Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo kadzidła i kredy. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku Miesiąca od godziny 15.30. W przyszłą niedzielę,
8 stycznia, przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

6. W dniu 15 stycznia 2023 r. – w niedzielę odbędzie się w naszym Kościele Św. Stanisława WSPÓLNE KOLĘDOWANIE pt. „Bogactwo i piękno kolęd”. W programie: Msza św. o godzinie 16.00, konkurs wokalny na najpiękniejszą kolędę, koncert organowy Piotra Biesagi (muzyka świąteczna i filmowa), kolędy w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, rozstrzygnięcie konkursu
i wręczenie nagród.

7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii – kolędę. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły księdza za wspólne spotkanie, modlitwę i złożone ofiary. Bardzo proszę o przywiezienie i odwiezienie po zakończonej kolędzie. Składane ofiary proszę przeznaczyć na kościół i dla księdza.
Porządek wizyty w tym tygodniu jest następujący:
• W poniedziałek – 02.01 – od godziny 9.00 – Lubicz, Podzamcze, Podraje.
• We wtorek – 03.01 – od godziny 9.00: ul. Tarnowska, Nadrzecza, Krakowska.
• W środę – 04.01 – od godziny 9.00: ul Farna (od cmentarza).
• W czwartek – 05.01 – od godziny 14.00: Zaścianek, Franciszkańska, Zamkowa.
• W sobotę – 07.01 – od godziny 9.00 ul. Armii Krajowej i Polna od Pana Jaroszka.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Orkiestrze im. Jana III Sobieskiego, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Ministrantom, Pani Jolancie Motyl za piękne stroiki Bożonarodzeniowe. Dziękujemy Państwu Teresie i Henrykowi Podsiadło, którzy w tym roku podarowali świerki do obydwu naszych Kościołów. Dziękujemy Pani Katechetce za pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży do Świąt poprzez codzienne „Roraty”. Dziękujemy Panu Tomaszowi Walaskowi za pomoc w odgarnięciu śniegu.