1. W tym tygodniu: we wtorek przypada Święto Nawiedzenia NMP, w środę – 01.06 – czcimy św. Justyna, męczennika, jest to także „Dzień Dziecka”, naszą modlitwą otaczamy szczególnie w tym dniu wszystkie dzieci. W piątek czcimy św. męczenników Karola Lwangę i współmęczenników.

2. Dziś – 29.05.2022 r., po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

3. W dniach 03 – 04 czerwca 2022 roku na Jasnej Górze odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Uroczystości – 4 czerwca w sobotę, o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie. W zakrystii znajduje się lista osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę autokarową. Wyjazd do Częstochowy w dniu 4 czerwca 2022 r., w sobotę, o godzinie 6.00, przed Klasztorem. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy wszystkich chętnych.

4. W dniu 5 czerwca w Kościele parafialnym o godzinie 12.00 będziemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej Parafii oraz Pielgrzymów i Gości przybywających na modlitwę do naszych świątyń. Naszą modlitwą otaczamy Rodziców i Dzieci poczęte, aby mogły szczęśliwie się narodzić. Po sumie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny” ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.