1. Dziś tradycyjnie o godzinie 12.00 odbędzie się Eucharystia w Kościele Świętej Trójcy z błogosławieństwem wieńców dożynkowych z naszej parafii, pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Maryi i obfite plony dla wszystkich rolników z naszej parafii. W przyszłym tygodniu w niedzielę o godzinie 16.00 odbędzie się w Kościele Parafialnym Gminna Uroczystość Dożynkowa.

2. W tym tygodniu: We wtorek czcimy św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.

3. W sobotę, 28 sierpnia 2021 r., po raz VIII Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc naszej diecezji organizują Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Zabawy. W tym roku przyświecać będzie nam hasło: „Być jak Józef”. Zachęcamy do udziału szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Udział w tej pielgrzymce jest jedną z form duchowego przygotowania do tego sakramentu. Lista, na którą można się zapisać jest w zakrystii. Wyjazd w sobotę – 28 sierpnia 2021 r. o godzinie 8.30. Powrót około godziny 15.30.

4. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Jest jeszcze numer Niedzieli, w którym możemy przeczytać artykuł dotyczący Nowego Korczyna.