W dniu 15 sierpnia 2020 r. w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której modliliśmy się w intencji rolników, dziękując za tegoroczne plony. W tym roku ze względu na wymogi sanitarne uroczystość miała charakter symboliczny. Dziękowaliśmy także za dar wolności w 100 – rocznicę zwycięskiej w bitwy Warszawskiej nazywanej przez historyków „Cudem nad Wisłą”, w której Wojsko Polskie 15 sierpnia 1920 r. odniosło zwycięstwo nad bolszewikami, ratując przed nimi naszą Ojczyznę i Europę. Liturgię tej dziękczynnej Mszy Świętej przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Korczynianie nad Nidą. Na zakończenie uroczystości odbyło się tradycyjne błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż tak jak co roku podczas dożynek. Niechaj Maryja Wniebowzięta nadal otacza opieką i chroni naszą Ojczyznę i wszystkie nasze rodziny.
ks. Paweł Majewski
fotografie Marian Chojnacki