1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego zapowiadający marsz dla Życia i Rodziny. (tutaj).
2. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Kościele Parafialnym o godzinie 12.00 będziemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej Parafii oraz Pielgrzymów i Gości przybywających na modlitwę do naszych świątyń. Małżonkowie będą mogli, odnowić Przyrzeczenia Małżeńskie. Naszą modlitwą otaczamy także wszystkich Rodziców i Dzieci poczęte, aby mogły szczęśliwie się narodzić. Po sumie odbędzie się już po raz drugi „Marsz dla Życia i Rodziny”, który przejdzie ulicami naszego miasta, pod hasłem: „DZIECI PRZYSZŁOŚCIĄ POLSKI”. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Dorosłych, Młodzież i wszystkich chętnych. (tutaj).
3. Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn w sprawie utworzenia żłobka dla dzieci w wieku do lat 3. (tutaj)
4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00 w Kościele św. Stanisława. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku. Nauka katechizmu jest konieczna w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Proszę Rodziców, aby zachęcić młodzież.
3. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek 29 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 9.00, 11.00 i o godzinie 18.00 z nabożeństwem czerwcowym. W środę 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W pierwszy Piątek Miesiąca Sakrament Pokuty i Pojednania czyli Spowiedź od godziny 17.30. Zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, aby uczestniczyły w 9 kolejnych Pierwszych Piątkach Miesiąca przystępując do Komunii Świętej
i Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do spowiedzi. Dzieci otrzymały  książeczki, które ksiądz podpisuje przy spowiedzi. W sobotę przypada wspomnienie świętych Karola Lwangi i współmęczenników.
4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Trójcy – Odpust w naszej Parafii. Wszystkie Msze święte (o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00), w dniu odpustu będą w Kościele Świętej Trójcy. Od Środy Popielcowej do tej Uroczystości włącznie można jeszcze spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Serdecznie zapraszam do konfesjonału, codziennie przed Mszą Świętą. W dniu Odpustu, 4 czerwca, podczas uroczystej Mszy Świętej z procesją o godzinie 12.00, będziemy modlić się w intencji Dzieci, które obchodzą w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci ich Rodziców, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, Orkiestrę, Straż Pożarną, Koła Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich – „Korczynianie nad Nidą”, „Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej”, wszystkich Parafian i Gości.
5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Obok „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” Biskup Kielecki Jan Piotrowski wyraził zgodę na kolportaż nowego wydawnictwa pt. „Niedziela. Magazyn” w parafiach diecezji kieleckiej. Życzymy wszystkim miłośnikom czasopism przyjemnej i owocnej lektury.